Miasto otworzyło oferty w powtórnym przetargu na zakup energii. Ile wynosi proponowana cena?

fot. pixabay.com

Władze miasta otworzyły oferty, które napłynęły w powtórnym przetargu na grupowy zakup energii elektrycznej w 2023 roku – a właściwie ofertę, ponieważ wpłynęła tylko jedna. Cena jest niższa, ale nie o tyle, ile by miasto sobie życzyło.

Jedyną ofertę w powtórnym przetargu złożyła firma Enea S.A.
„Zaproponowana kwota wynosi ponad 354 mln zł. W przeliczeniu na ceny jednostkowe zakupu energii to ponad 1,6 tys. zł za MWh” – informują władze miasta. – „To mniej, niż w poprzednim przetargu – wówczas cena, jaką zaoferowano, wynosiła aż 409 mln zł, a cena jednostkowa – ponad 2,7 tys. zł za MWh. Jednak obecnie czyli do końca obecnego roku Poznań płaci 577,5 zł za MWh. Dlatego zarówno miasto, jak i pozostali uprawnieni członkowie grupy zakupowej ubiegać się będą o objęcie mechanizmem ustawowego wsparcia. Polega on na wyznaczeniu ceny maksymalnej zakupu energii elektrycznej dla roku 2023, która wynosi 785 zł za MWh”.

Przypomnijmy, że przetarg powtórzono, bo cena zaoferowana w pierwotnym, wrześniowym postępowaniu znacznie przekraczała możliwości finansowe miasta. Obecnie trwa procedura przygotowania do podpisania umowy z wybranym przedsiębiorstwem energetycznym.

Podziel się:

Ostatnio dodane: