Miasteczko rowerowe w Poznaniu

Miasteczko rowerowe na os. Sobieskiego już otwarte. Młodzi poznaniacy mogą uczyć się zasad ruchu drogowego na bezpiecznych i specjalnie do tego przygotowanych trasach.

– Serdecznie gratuluję radzie osiedla, całej społeczności lokalnej, spółdzielni mieszkaniowej i dyrektor szkoły, Ewie Ostrowskiej, bo to ona jest dobrym duchem tego przedsięwzięcia – mówił Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania, otwierając uroczyście plac. – Mam nadzieję, że miasteczko będzie dobrze służyło uczniom i wszystkim dzieciom z tego osiedla.

Przy szkole powstały dwie trasy do nauki zasad ruchu drogowego oraz plac manewrowy, pojawiło się także nowe oświetlenie.

– Świetnie, że macie miejsce, gdzie możecie doskonalić swoje umiejętności i poznawać zasady ruchu drogowego w praktyce – mówił Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania, do uczniów. – Wielu dorosłych niestety udowadnia na co dzień, że ich nie zna. Wierzę, że gdy wyszkolicie się pod czujnym okiem dorosłych, będziecie wzorami do naśladowania. To ważne, byście mogli jeździć po drogach rowerowych, ścieżkach i ulicach całego Poznania i czuć się bezpiecznie.

Miasteczko powstało dzięki zaangażowaniu rady osiedla Jana II Sobieskiego i Marysieńki, która przeznaczyła na nie środki z własnego budżetu oraz wygrała tzw. mały grant. Dzięki temu zdobyła niemal 100 tys. zł dotacji z budżetu miasta. Projekt wsparły również osoby prywatne oraz administracja Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

– Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego projektu – mówił Henryk Józefowski przewodniczący Rady Osiedla. – Dziękuję też miastu Poznań za to, że rady osiedla mogą ubiegać się o małe granty i finansować z nich tego typu przedsięwzięcia. To dla nas duże wsparcie.

W wakacje miasto przeprowadziło termomodernizację kompleksu budynków Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6. Oprócz nowej elewacji pojawił się jeszcze jeden element: skrzynki lęgowe dla jerzyków umieszczone na budynkach.

– Gratuluję dyrekcji szkoły – podkreślał Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta Poznania. – Dzięki jej aktywności i uporowi szkoła pięknieje. Gratuluję też całemu osiedlu tak aktywnych mieszkańców. Życzę, by miasteczko rowerowe dobrze wszystkim służyło.

Autor: UMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze