Zmiany w organizacji ruchu w Poznaniu. Będą utrudnienia!

rondo, Szczepankowo fot. PIM

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zapowiedziała kolejną zmianę organizacji ruchu w rejonie budowanego ronda na Szczepankowie. Powodem jest łamanie przepisów w tym miejscu przez kierowców dużych samochodów, co zauważono podczas monitoringu.

“1 czerwca (czwartek) wchodzi w życie zmiana w tymczasowej organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ulic Szczepankowo, Michałowo i Ługańskiej” – poinformowała spółka PIM. – “Ma ona usprawnić poruszanie się w okolicy prowadzonej inwestycji. W trakcie monitoringu, wprowadzonej 9 maja w tym rejonie tymczasowej organizacji ruchu, zauważono m.in., że kierowcy dużych samochodów ciężarowych łamią przepisy skręcając w ul. Iłowską. W związku z tym od 1 czerwca znak B5 (zakaz wjazdu samochodów ciężarowych) zostanie zamontowany na ul. Ługańskiej, bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Bodawską”.

Zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych ma sprawić, że ciężarówki nie będą już wjeżdżać w ulicę Iłowską, a ci, którzy go nie zauważą – będą mogli na ul. Ługańskiej skręcić w lewo, w ul. Bodawską, i zawrócić na stacji paliw. Spółka apeluje o ostrożną jazdę w rejonie prac budowlanych i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Przypomnijmy, że na Szczepankowie zamiast pięciowlotowego skrzyżowania ulic Ługańskiej, Michałowo i Szczepankowo powstaje rondo, które ma sprawić, że przejazd w tym rejonie będzie łatwiejszy i bezpieczniejszy. Oprócz ronda powstanie także droga pieszo-rowerowa, nowe chodniki zostanie też wymieniona podziemna infrastruktura teletechniczna.

Podziel się: