Wykonawca wybrany. Wkrótce ruszy budowa ronda w Poznaniu!

rondo, Szczepankowo fot. PIM

W lutym został ogłoszony przetarg – a 10 marca spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła wynik przetargu. Na pięciowlotowym skrzyżowaniu ulic Ługańskiej, Michałowo i Szczepankowo rozpocznie się więc wkrótce budowa ronda.

Najkorzystniejszą ofertę przebudowy skrzyżowania na Szczepankowie, jak podała spółka PIM, złożył poznański Tormel z ceną brutto 2 138 726,89 zł i okresem gwarancji/rękojmi wynoszącym 60 miesięcy.

Przypomnijmy, że decyzja o przebudowie tego skrzyżowania zapadła dlatego, że dochodziło tu do wielu niebezpiecznych sytuacji – skrzyżowanie ma obecnie pięć wlotów ulic: Ługańskiej, Michałowo i Szczepankowo. Gdy pojawi się rondo – ma być bezpieczniej.

W ciągu kilku najbliższych dni PIM podpisze umowę z Tormelem i przebudowa się rozpocznie.

– Na inwestycji skorzystają również rowerzyści. Zaprojektowano dowiązanie przyszłego ronda do istniejącego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Ługańskiej oraz drogi dla rowerów w kierunku południowo-wschodnim na ul. Szczepankowo. Dzięki temu rozwiązaniu rowerzyści będą mieli możliwość bezpiecznego włączenia się do ogólnego ruchu i jazdy na rondzie w każdym kierunku – podały w lutym PIM. W ramach prac pojawi się tu nowa zieleń, zostaną wykonane prace elektryczne, telekomunikacyjne i sanitarne.

Nowe rondo będzie znacznie wygodniejsze nie tylko dla kierowców, ale i dla rowerzystów, ponieważ powstanie tu nowa droga rowerowa łącząca się z istniejącym ciągiem pieszo-rowerowym na ul. Ługańskiej oraz drogą dla rowerów na ul. Szczepankowo. Przy przejściach dla pieszych pojawi się nawierzchnia fakturowa, by ułatwić orientację osobom słabowidzącym, zostaną przebudowane instalacje podziemne i posadzone nowe rośliny.

Podziel się:

Ostatnio dodane: