piątek, 23 lutego, 2024

Mężczyzna jadąc na rowerze uderzył w słup uliczny. Pierwszej pomocy udzielili mu strażnicy miejscy

W ciągu ostatniego tygodnia, Straż Miejska miała pełne ręce roboty, odnotowując blisko 1100 zgłoszeń od mieszkańców w całym mieście. Zdecydowana większość interwencji (573) została zgłoszona telefonicznie, podczas gdy kolejne 314 spraw wpłynęło drogą elektroniczną. Pozostałe sytuacje dotyczyły zgłoszeń przez aplikacje oraz te zainicjowane przez samych strażników, sumując się do 191 przypadków.

Zdarzenia związane z naruszeniami przepisów ruchu drogowego stanowiły największą część pracy strażników, z 636 przypadkami nieprawidłowego parkowania czy blokowania przejazdu innym pojazdom. Straż miejska miała także do czynienia z 54 interwencjami dotyczącymi zwierząt wymagających pomocy.

Kwestie społeczne stanowiły istotny element zadań miejskiej straży, która interweniowała 88 razy w przypadkach publicznego spożywania alkoholu, ludzi śpiących na ławkach oraz bezdomnych potrzebujących pomocy. Strażnicy również zajmowali się problemami nielegalnych wysypisk śmieci i zaśmiecania przestrzeni publicznych, co skutkowało 140 akcjami. Natomiast zakłócenia spokoju publicznego były przyczyną aż 401 wezwań.

W ramach swoich działań, strażnicy miejscy współpracowali również z innymi służbami. W sumie 173 zgłoszenia zostały przekazane do realizacji przez operatorów monitoringu miejskiego. W minionym tygodniu strażnicy zabezpieczali także publiczne zgromadzenia, w tym protest rolników oraz mecz piłkarski rozegrany na stadionie Enea stadionie.

Wśród działań prewencyjnych, strażnicy założyli 403 blokady na koła pojazdów, wystawili 919 wezwań do zapłaty oraz usunęli 12 samochodów, głównie za parkowanie w miejscach z zakazem zatrzymywania się.

Wśród konkretnych przypadków interwencji, na jednym z osiedli Nowego Miasta ukarano mandatem w wysokości 500 zł osobę, która nieprawidłowo wyrzuciła odpady poremontowe. Strażnicy ze Starego Miasta złapali osobę podejrzaną o kradzież sklepową. Operator monitoringu miejskiego z kolei zauważył poszukiwaną osobę za uszkodzenie mienia, która przy złapaniu posiadała również nielegalne substancje i pałkę teleskopową – sprawa została przekazana policji.

Dodatkowo podczas protestu rolników strażnik pomógł mężczyźnie. – W pewnym momencie zauważył jak mężczyzna jadący na rowerze uderza w słup uliczny i upada. W trakcie udzielania pierwszej pomocy okazało się, że mężczyzna jest pod wyraźnym wpływem alkoholu – został przewieziony do ODON-u – relacjonują sytuację strażnicy.

Źródło: SM
Strona głównaPoznańMężczyzna jadąc na rowerze uderzył w słup uliczny. Pierwszej pomocy udzielili mu...