Sprawdzanie zgód TCF
sobota, 4 maja, 2024

Protest rolników w Poznaniu. Jak wygląda obecnie sytuacja? (AKTUALIZACJA)

Mieszkańcy Poznania oraz okolicznych powiatów mogą spodziewać się znacznych utrudnień w ruchu w najbliższy piątek, 9 lutego. Przewiduje się, że protest rolników, który odbędzie się w centrum miasta, wpłynie na płynność ruchu drogowego i dostępność niektórych dróg.

Już od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia, na skutek przejazdu ciągników i związanej z nim demonstracji pod Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim przy Alejach Niepodległości, dojdzie do zamknięcia dla ruchu znaczącego fragmentu tej ulicy. Wpływ na ruch odnotowany zostanie również na trasach dojazdowych do Poznania, a w szczególności na takich ulicach jak Bukowska, Dąbrowskiego, Głogowska, Obornicka, Krzywoustego i Królowej Jadwigi.

Zarówno mieszkańcy, jak i osoby planujące podróż do stolicy Wielkopolski, powinny przygotować się na możliwe opóźnienia oraz rozważyć alternatywne metody podróżowania lub wybór innych tras. Policja zapewni obecność funkcjonariuszy, którzy będą regulować ruch i informować o możliwych objazdach.

W związku z protestem zaleca się śledzenie aktualnych informacji drogowych, korzystanie z aplikacji nawigacyjnych oraz dostosowanie się do zmian w organizacji ruchu. Jeżeli nie jest to niezbędne, to warto również przemyśleć potrzebę podróży do centrum miasta w tym dniu.

Protest rolników jest reakcją na obecne warunki prowadzenia działalności rolniczej i ma na celu zwrócenie uwagi władz na ich postulaty.

Aktualizacja.

Mimo przewidywanych ograniczeń, komunikacja tramwajowa w Poznaniu ma funkcjonować bez zmian. Planowane jest utrzymanie ruchu autobusowego wzdłuż alei Niepodległości oraz możliwość przemieszczenia się przez specjalnie przygotowane śluzy. Niemniej jednak, w zależności od liczby protestujących i zablokowanych ciągników, mogą wystąpić dodatkowe zamknięcia innych ulic dojazdowych, co z pewnością wpłynie na komunikację miejską.

Policja apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. Zaleca się unikanie podróży do centrum Poznania, jeśli nie jest to konieczne, oraz poszukiwanie alternatywnych tras przejazdu. Funkcjonariusze będą obecni na ulicach, aby na bieżąco kierować ruchem oraz informować o możliwych objazdach.

Aktualizacja.

Sytuacja obecnie nie wygląda zbyt dobrze. Obecnie trudno się poruszać po właściwie wszystkich ulicach w rejonie Al. Niepodległości.

To własnie ta ulica jest celem rolników. Odbędzie się tam protest przed Urzędem Wojewódzkim.

Aktualizacja.

Masowe zgromadzenie rolników w Poznaniu doprowadziło do znacznych zakłóceń w ruchu miejskim, zmuszając kierowców do poszukiwania alternatywnych tras, a także spowodowało konieczność wprowadzenia zmian w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

W centrum Poznania doszło do poważnych zakłóceń w ruchu drogowym z powodu protestu rolników. Około 1300 ciągników rolniczych zablokowało kluczowe arterie miasta, w tym al. Niepodległości aż do Uniwersytetu Ekonomicznego oraz ul. Św. Marcin od ronda Kaponiera w kierunku centrum. Wiele z tych maszyn nadal znajduje się na drogach dojazdowych do miasta, co dodatkowo komplikuje sytuację.

Mieszkańcy miasta muszą zmierzyć się z poważnymi utrudnieniami, gdyż zablokowane drogi uniemożliwiają normalny przepływ ruchu. W odpowiedzi na te wydarzenia, autobusy komunikacji miejskiej w Poznaniu zostały przekierowane na zmienione trasy. Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu na bieżąco informuje o wszelkich modyfikacjach poprzez swoją stronę internetową.

Wśród zamkniętych ulic znalazła się ul. Dworcowa, co skutkuje tym, że autobusy linii 159 i 168 kursują do ronda Kaponiera. Dodatkowo, w związku z zamknięciem ulicy Szelągowskiej, autobusy linii 167, 174, 190, 911 są kierowane na objazd przez ulice Serbską i Hlonda w obu kierunkach.

Aktualizacja, 9 lutego godz. 13

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Komendę Miejską Policji, pojazdy rolnicze zostały zaparkowane na takich ulicach jak Aleje Niepodległości, Przepadek, Kutrzeby, Północna, Armii oraz Szelągowska. Mimo że skrzyżowania poprzeczne do wymienionych dróg pozostały przejezdne, obecność ciężkiego sprzętu rolniczego znacznie skomplikowała sytuację drogową.

Policjanci z poznańskiego oddziału podjęli działania w celu zminimalizowania zakłóceń w ruchu. Skutecznie odblokowali Rondo Kaponiera, przywracając płynność ruchu w tej newralgicznej części miasta. Obecnie koncentrują się na kierowaniu ruchem, asystowaniu kierowcom w znajdowaniu alternatywnych tras oraz ułatwianiu przejazdów przez zatłoczone obszary.

Sytuacja w mieście jest monitorowana, a mieszkańcy i osoby planujące podróż przez centrum Poznania powinny śledzić aktualne komunikaty drogowe i być przygotowane na ewentualne zmiany trasy. Organizacje rolnicze nie podały informacji o planowanym czasie trwania protestu.

Aktualizacja. 9 lutego godz. 16

Sam protest już się zakończył. Cały czas na terenie miasta można jednak odczuwać jego skutki.

Źródło: policja.pl / UMP
Strona głównaPoznańProtest rolników w Poznaniu. Jak wygląda obecnie sytuacja? (AKTUALIZACJA)