Sprawdzanie zgód TCF
piątek, 3 maja, 2024

Pierwszy mecz Lecha z nowym trenerem. “Kolejorz” pokonał Zagłębie Lubin

Lech w mało emocjonującym spotkaniu pokonał 2:0 Zagłębie Lubin. Był to pierwszy ligowy mecz Mariusza Rumaka po ponownym objęciu “Kolejorza”.

Trudno było sobie wymarzyć lepszy początek meczu. Już w 3′ minucie Ba Loua wykorzystał błąd rywala i przejął piłkę w polu karnym gości. Następnie pomocnik “Kolejorza” świetnie dograł do nadbiegającego Filipa Szymczaka, który dopełnił formalności.

To był koniec dobrych wiadomości w pierwszej połowie. Lech po objęciu prowadzenia znowu się cofnął, a Zagłębie przejęło inicjatywę. Co gorsza, po jednym ze starć odnowiła się kontuzja barku Ba Loua, który był zmuszony zejść z boiska (jeszcze nie wiadomo, jak długo będzie musiał pauzować).

Nie wiem, co powiedział Mariusz Rumak w przerwie piłkarzom, ale druga połowa wyglądała już zdecydowanie lepiej. Ciągle nie był to “Kolejorz” o którym większość kibiców marzy, ale gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki i ostatecznie podwyższyli swoje prowadzenie. Autorem drugiej i, jak się okazało, ostatniej bramki był Rafał Murawski, po uderzeniu z dystansu.

A Zagłębie? Goście kilka razy zagrozili bramce Mrozka, ale naprawdę dobrą sytuację mieli tylko jedną. Pieńko po jednym z kontrataków znalazł się w sytuacji “sam na sam” z bramkarzem “Kolejorza” – jego uderzenie przeleciało jednak minimalnie obok słupka bramki.

W kolejnej kolejce lechitów czeka wyjazd do Białegostoku i spotkanie z Jagiellonią.

Strona głównaPoznańPierwszy mecz Lecha z nowym trenerem. "Kolejorz" pokonał Zagłębie Lubin