Mężczyzna chciał skoczyć z wiaduktu. Uratowali go policjanci

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Mężczyzna stał za barierkami wiaduktu na autostradzie A2 w miejscowości Żdżary i skoczyłby, gdyby nie interwencja policjantów z Komisariatu Policji w Starym Mieście, którzy udaremnili próbę samobójczą mężczyzny.

Sierżant Michał Dobrowolski i starszy posterunkowy Patryk Grabarek 17 stycznia około godziny 19.00 otrzymali zgłoszenie o tym, że na wiadukcie nad autostradą w Żdżarach stoi mężczyzna, który chce popełnić samobójstwo. Tego zdania byli świadkowie zdarzenia i dlatego wezwali policję.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia i dzięki ich błyskawicznej, profesjonalnej akcji udało im się złapać niedoszłego samobójcę za ubranie, gdy skoczył i wciągnąć go z powrotem na wiadukt, przy aktywnej pomocy świadków zdarzenia. Później oddali go w ręce ratowników z karetki pogotowia, którzy zabrali go do szpitala, gdzie zostanie mu udzielona profesjonalna pomoc.

„Dziękujemy i naprawdę doceniamy fakt, że los innych ludzi nie jest obojętny naszym obywatelom” – informuje Komenda Miejska Policji w Koninie. – „Niestety, skala samobójstw na terenie całej Polski jest przerażająca, dlatego apelujemy, że w sytuacji posiadania wiedzy, bądź bycia w kryzysie warto zwrócić się do organizacji i instytucji udzielających pomocy psychologicznej i psychiatrycznej”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: