Mateusz Żukowski podpisał kontrakt z Lechem Poznań. „Wracam do Polski jako lepszy piłkarz i człowiek”

Mateusz Żukowski fot. Przemysław Szyszka,lechpoznan.pl

20-letni zawodnik szkockiego Rangers FC 30 sierpnia podpisał umowę z Lechem Poznań. Zawodnik został wypożyczony na rok, a Kolejorz zagwarantował sobie opcję wykupu zawodnika.

Mateusz Żukowski urodził się w 2001 roku w Lęborku i już jako junior grał w Lechii Gdańsk. To właśnie w tym klubie rozegrał 44 mecze w ekstraklasie, strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. W poprzednim sezonie zimą przeniósł się do szkockiego Rangers FC, w którym rozegrał trzy spotkania w pierwszej drużynie.

– Mateusz został teraz do nas wypożyczony do końca obecnego sezony, mamy też zagwarantowaną opcję wykupu – mówi Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha. – Nasz nowy zawodnik ma wzmocnić rywalizację na prawej obronie, gdzie będzie walczył o miejsce w składzie z Joelem Pereirą oraz Alanem Czerwińskim, który teraz jest kontuzjowany. Może jednak również grać wyżej, czyli jako skrzydłowy. Mateusz dobrze zna naszą ligę, wyjechał z niej do mocnego klubu, gdzie wzmocnił się jeszcze fizycznie. Liczymy na jego dalszy rozwój w naszym klubie.

Sam Mateusz Żukowski ma nadzieję, że pokaże w Lechu to, czego nauczył się w Szkocji.
– Wracam do Polski jako lepszy piłkarz i człowiek – mówi nowy lechita. – Cieszę się bardzo i już nie mogę doczekać się pierwszego treningu, a także meczu.

Żukowski ostatnio grał głównie na prawej obronie, ale wcześniej często występował jako boczny pomocnik.
– Ja się czuję dobrze na obu pozycjach – zapewnia. – Decyzja trenera Lecha, gdzie będę grał. W Rangers byłem ustawiany na prawej obronie. Może nie w meczach, bo tych nie było za dużo, ale szlifowany byłem jako boczny defensor i mocno pracowałem na grę w obronie. Choć oczywiście na skrzydle też czuję się dobrze. To pierwsza pozycja, na której grałem. Dlatego jestem gotowy do występów w obu miejscach.

Źródło: mat. pras.