Mateusz walczy ze złośliwym nowotworem. Pomóżmy!

Mateusz Matuszak fot. siepomaga

“W dorosłość wszedł z informacją, że zaatakował go złośliwy nowotwór…” – tak zaczyna się historia Mateusza Matuszaka, który walczy z mięsakiem Ewinga. To walka o życie i każdy może w niej pomóc. Do akcji przyłączyli się też młodzi politycy.

Mateusz, mieszkaniec Czerwonej Wsi w powiecie kościańskim dowiedział się, że jest chory na raka w czerwcu 2022 roku, akurat gdy skończył 18 lat.
“Od tego czasu Mateusz walczy o zdrowie i o życie!” – czytamy na portalu “siepomaga”, gdzie została założona zbiórka na pomoc dla Mateusza. – “Za nim już wiele ciężkich bitew, na szczęście wygranych! Przed nim kolejne, by ostatecznie wygrać wojnę z nierównym przeciwnikiem – mięsakiem Ewinga. Leczenie trwa, liczy się każda pomoc!”.

Mateusz przechodzi chemioterapię, będzie musiał też przejść operację – a po operacji zacząć rehabilitację, która pozwoli mu wrócić do zdrowia i pełnej sprawności. To wszystko nie tylko będzie długo trwało, jest też bardzo kosztowne. Dlatego Mateusz ma założoną zbiórkę na “siepomaga”, szereg akcji zorganizowali dla niego koledzy z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, gdzie się uczy.

Teraz do walki o zdrowie Mateusza włączyli się młodzi politycy – i to ponad podziałami. Zorganizowali Charytatywny Turniej Wielkopolskich Młodzieżówek, podczas którego będą zbierać pieniądze dla Mateusza.

Turniej odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 12.00 na orliku na osiedlu Lecha.
– Będziemy grali w piłkę nożną oraz koszykówkę, a udział wezmą Młodzi Demokraci, Młoda Lewica, Federacja Młodych Socjaldemokratów, Pokolenie 2050 oraz Młodzi Nowocześni – mówi Arkadiusz Chorobik, przewodniczący Młodych Nowoczesnych Wielkopolska. – Chcemy w ten sposób pokazać, że współpraca różnych środowisk politycznych może przyczynić się do czegoś dobrego.

Podziel się: