Mateusz walczy z nowotworem. Przyjaciele ze szkoły organizują pomoc

Mateusz Matuszak fot. siepomaga

Festyny, zbiórki nakrętek i akcje charytatywne organizowane przez kolegów ze szkoły 18-letniego Mateusza Matuszaka, u którego stwierdzono mięsaka Ewinga. Od tego czasu trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie.

Chorobę stwierdzono w czerwcu. Mateusz rozpoczął chemioterapię, jednak wiadomo, że będzie musiał też przejść operację guza, a po operacji jego powrót do zdrowia i rehabilitacja będą trwały bardzo długo – i będą bardzo kosztowne.

Dlatego praktycznie od chwili stwierdzenia choroby jego szkolni koledzy z Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie pomagają mu jak mogą. Zorganizowali już zbiórkę nakrętek, zbiórkę grosików i festyn charytatywny. Trwa też zbiórka na siepomaga.

W styczniu, a dokładnie 8 tego miesiąca, zaplanowany jest kolejny festyn charytatywny na rzecz Mateusza. Organizują go, jak informuje portal „leszno24”, Anna Szabel, Aneta Stachowiak, Patrycja Mendus, Kinga Markowska i Alicja Nowak. Każda z nich ma już doświadczenie w organizacji imprez charytatywnych i mają nadzieję, że także dla Mateusza uda się zebrać pieniądze na leczenie. Właśnie dzięki swojemu doświadczeniu organizatorki doskonale sobie zdają sprawę z tego, że operacja to tak naprawdę początek, a nie koniec leczenia. Po niej Mateusz będzie potrzebował znacznie większych pieniędzy na leki, rehabilitację, odpowiednie odżywanie. I na to wszystko chcą zdobyć pieniądze.

Festyn odbędzie się 8 stycznia – najpierw zaplanowano morsowanie na plaży w Osiecznej, które potrwa od 10.00 do 13.00, a od 14.00 rozpocznie się sam festyn w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie.

Podziel się:

Ostatnio dodane: