VI Marsz Na Tak – czyli extra chromosomem witamy wiosnę

Stowarzyszenie Na Tak tradycyjnie już zaprasza wszystkich chętnych na powitanie wiosny Marszem Na Tak. Wszyscy chętni mogą czuć się zaproszeni 21 marca o 11.00 na plac Wolności.

Marsz Na Tak odbywa się w pierwszy dzień wiosny już szósty raz z rzędu. W tym roku wspomagać stowarzyszenie będzie Hospicjum Palium i jego Motyle oraz przyjaciele z Przestrzeni Działań Otwartych, co oznacza, że ciekawych gier i zabaw nie zabraknie dla nikogo.

“Tego wyjątkowego dnia, pragniemy zarazić wszystkich naszą radością i entuzjazmem oraz zachęcić do pomagania innym” – piszą w zaproszeniu organizatorzy marszu. – “Obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa i Dzień Motyla. Po raz kolejny udowodnimy, że cechy związane z posiadaniem dodatkowego 21. chromosomu są wartością dodaną, którą można za darmo otrzymać od osób z zespołem Downa”.

Stowarzyszenie Na Tak przypomina też, że 21 marca to także Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową. Marsz jest więc także okazją, by spotkali się na nim wszyscy razem, bez względu na płeć, wiek, rasę czy poziom sprawności fizycznej.

Marsz rozpocznie się o 11.00 na placu Adama Mickiewicza, z którego uczestnicy przejdą na plac Wolności, gdzie impreza zakończy się częścią artystyczną. Na scenie wystąpi wielu śpiewających i tańczących artystów. Wszyscy uczestnicy marszu wspólnie odśpiewają piosenkę „Bo świat to my” oraz zatańczą belgijkę.

Mat. pras., el

Dodaj komentarz

avatar