Jadwiga Emilewicz protestuje przeciwko usunięciu piosenki Kazika

J. Emilewicz
– Usunięcie piosenki Kazika z Listy Przebojów Trójki jest skandaliczne – uznała wicepremier Jadwiga Emilewicz. I wysłała pismo w tej sprawie do Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych.

„Wczorajsza decyzja o usunięciu z Listy Przebojów piosenki Kazika pt. „twój ból jest lepszy niż mój” słusznie wywołała oburzenie słuchaczy i artystów. ostatni raz tego typu ingerencji w coś, co nigdy nie może być przedmiotem cenzury, dokonano w 1984 roku” – napisała wicepremier. – „Miałam wtedy 11 lat i doskonale pamiętam samotne werble z „To tylko tango” Maanam w miejscu ocenzurowanych przez ówczesne władze utworów zespołu.

W polskiej historii kultura posiada silny gen kontestacji rzeczywistości; od zawsze była także ważnym barometrem nastrojów społecznych. Artystyczna wolność nigdy nie powinna być w żaden sposób skrępowana, nawet kiedy twórca ma inne zdanie i inaczej postrzega rzeczywistość. Liczę, że Rada Mediów narodowych podejmie szybkie i zdecydowane kroki w sprawie wyjaśnienia incydentu oraz powrotu piosenki na fale radiowej trójki. Pamiętajmy, że wirus, z którym walczymy, atakuje płuca, a nie zdrowy rozsądek”.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: