Maja walczy o zdrowe nóżki. Potrzebna jest kolejna operacja!

Maja Kujawa fot. siepomaga

Trzyletnia Maja Kujawa z podpoznańskiego Krerowa urodziła się ze szczątkowo wykształconymi kośćmi nóżek. Groziło jej, że nigdy nie będzie chodzić! Operacja, którą przeszła dziewczynka, sprawiła, że może chodzić – ale jest potrzebna kolejna…

Maja urodziła się trzy lata temu z wrodzoną wadą nóżek – ich kości były wykształcone tylko szczątkowo. Dziewczynce groziło, że nigdy nie będzie chodzić. Jednak jej rodzice rozpoczęli poszukiwania szpitali i lekarzy, którzy mogliby pomóc malutkiej. Udało się – znaleźli Paley European Institute, który zajmuje się trudnymi operacjami ortopedycznymi u dzieci. W dodatku, ponieważ instytut miał swój oddział w Warszawie, można było wykonać operację w Polsce, a więc znacznie taniej niż w macierzystej siedzibie instytutu, w USA.

Operacja miała kosztować 500 tys. zł, więc rodzice Mai, którzy nie mieli takich pieniędzy, założyli zbiórkę na „siepomaga”, zebrali potrzebną kwotę i zawieźli córeczkę na operację.
„Dzięki operacji, dzięki ludziom, którzy otworzyli swoje dobre serca, uratowaliśmy nóżki Mai! Dziękujemy!
Udało się je ocalić przed amputacją i Maja postawiła już swój pierwszy krok…” – pisali uszczęśliwieni rodzice.

Niestety, szybko okazało się, że potrzebna jest następna operacja. Rodzice co prawda zdawali sobie sprawę, że ona będzie konieczna, jednak nie sądzili, że nastąpi to aż tak szybko. Tymczasem, właśnie gdy Maja zaczęła stawiać pierwsze kroczki, konsultacja lekarska wykazała, że u dziewczynki wystąpiła deformacja osiowa stawu kolanowego i przykurcz ścięgna Achillesa. Kolejna operacja jest potrzebna już teraz. I również jest bardzo kosztowna – tym razem potrzeba ponad 600 tys. zł i trzeba je zebrać do 25 kwietnia. Rodzice ponownie więc założyli zbiórkę na siepomaga.

„W następstwie nierówności kończyn może dojść do wielu istotnych skutków jak np. skrzywienie kręgosłupa i wiele innych” – wyjaśniają rodzice Mai. – „Kolejna bolesna informacja to ogromny koszt leczenia! Bez Waszego wsparcia nie uda nam się dać jej szansy. Prosimy Was o najmniejszą wpłatę w miarę możliwości i udostępniania zbiórki. Za wszelką pomoc bardzo, z całego serca dziękujemy”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: