Łukaszenka o wojnie na Ukrainie: „Rosja nie ma potrzeby użycia broni jądrowej”

fot. OSCE Parliamentary Assembly, CC BY-SA 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, via Wikimedia Commons (zdjęcie przycięte)

Rosjanie musi używać broni jądrowej, bo i tak wygra tę wojnę, ale przeniesienie amerykańskiej broni nuklearnej do Polski na pewno wywoła odwet Rosji. To Polska, zdaniem białoruskiego prezydenta, stoi za całym zamieszaniem wokół broni jądrowej.

Aleksander Łukaszenka udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji NBC, jak podała Wirtualna Polska, i to tam powiedział, że zamieszanie wokół broni jądrowej to działanie Polski, która chce sprowokować USA. Zaapelował do amerykańskich polityków, żeby Stany Zjednoczone „nie tańczyły do ​​melodii szalonych polityków w kwestii broni jądrowej”. Jego zdaniem broń nuklearna powinna zostać tam, gdzie jest, w magazynach, bo jeśli zostanie przeniesiona do Polski, to nastąpią kroki odwetowe.

Łukaszenka zapewnił też, że Władimir Putin nigdy nie planował użycia broni jądrowej w Ukrainie, bo Rosja dysponuje najnowocześniejszymi rodzajami każdej innej broni.
„Nie ma potrzeby użycia broni jądrowej. Rosja poradzi sobie bez niej” – zapewnił białoruski dyktator i przypomniał zmasowane ataki na ukraińskie miasta po wysadzeniu w powietrze mostu Krymskiego.

Według Łukaszenki nikt nie będzie przeszkadzał Ukrainie w wejściu do NATO, bo nikogo to zbytnio nie obchodzi, ale sama Ukraina musi sobie zdawać sprawę z tego, że jak zostanie członkiem NATO, to ze wszystkimi tego konsekwencjami.

Podziel się: