Lublin: Wojewoda nakazał wstrzymanie przyjęć pacjentów w sześciu szpitalach

Lublin, zamek
Powodem jest brak miejsc dla chorych na covid-19 i wymagających opieki szpitalnej – w Lubelskiem nie ma obecnie ani jednego wolnego łóżka. Oddziały zwolnione przez innych chorych zostaną przemianowane na zakaźne.

Jak informuje portal NaTemat.pl, wojewoda Lech Sprawka zdecydował, że szpitale w Łukowie, Białej Podlaskiej, Chełmie, Tomaszowie Lubelskim, Włodawie i Biłgoraju mają wstrzymać planowe przyjęcia pacjentów. Na ich miejsce przyjdą chorzy z covid-19, którzy przez kilka ostatnich dni byli odsyłani od szpitala do szpitala, bo nigdzie nie było wolnego miejsca dla pacjenta covidowego.

Jak odnotował dr Jakub Kosikowski ze szpitala w Puławach po zakończeniu 24-godzinnego dyżuru, placówka odmówiła w tym czasie przyjęcia 33 pacjentów z covidem wymagających hospitalizacji. Oddział dla tych chorych liczy tam 23 łóżka i wszystkie są zajęte. W całym regionie nie było ani jednego wolnego łóżka covidowego, brakuje też miejsc na dializy dla osób z covidem.

Dzięki wstrzymaniu przyjęć pacjentów na inne oddziały, a także wypisaniu tych, którzy tam przebywają, będzie można przeznaczyć wolne łóżka dla pacjentów zakaźnych i odsyłanie ze szpitala do szpitala wreszcie się skończy. Wojewoda ma nadzieję, że efekty tej decyzji będą zauważalne jeszcze dziś.

Jak zauważa portal, nie tylko w Lubelskiem sytuacja jest poważna. Na Opolszczyźnie zmarł w karetce stojącej przed szpitalem w Nysie pacjent chory na covid-19. Wożono go od szpitala do szpitala, bo żaden nie chciał go przyjąć.

NaTemat, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: