Łódź czy Poznań – które z tych miast wybrać w poszukiwaniu mieszkania na stałe?

fot. pixabay

Jeśli chcesz zamieszkać się w centralnej Polsce, Łódź i Poznań to miasta, które warto wziąć pod uwagę. Obydwa ośrodki zachęcają do osiedlenia się, dlatego warto przyjrzeć się tematowi z bliska. Przekonaj się, które z miast ma więcej do zaoferowania.

Łódź czy Poznań? Które z nich wybrać?

Choć Łódź i Poznań dzieli od siebie ponad 200 km, w rzeczywistości można znaleźć między nimi wiele punktów wspólnych. Obydwa miasta mogą pochwalić się bogatą historią, co odzwierciedla wszechobecna zabytkowa architektura. Jednocześnie to również prężnie rozwijające się ośrodki przemysłowe – regularnie powstają tu nowoczesne kompleksy biurowe, galerie handlowe i wiele innych inwestycji. Wyróżniają się także bogatą ofertą kulturalno-rekreacyjną.

Skoro obydwa miasta mają ze sobą tyle wspólnego, to co wybrać – Łódź czy Poznań? Warto wziąć pod uwagę kluczowy aspekt, czyli ceny mieszkań. Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego z I kwartału 2021 roku1, różnica między tymi miastami może wynosić nawet do 1,5 tys. zł za m22.

Poznań plasuje się w pierwszej piątce najdroższych miast w Polsce – cena za m2 na rynku pierwotnym może wynieść ok. 7 976 zł/m2. Średnie ceny w Łodzi osiągają z kolei poziom 6500 zł/m2. To wciąż jedna z najatrakcyjniejszych ofert wśród największych polskich miast.

Gdzie w takim razie szukać nowych mieszkań w Łodzi?

W zmieniającej i rozwijającej się Łodzi warto zwrócić uwagę na jedną konkretną lokalizację. Nowe Centrum – bo tak nazwano zbieg ulic na rogu Lindleya i Węglowej, to nowa dzielnica powstająca wokół dworca Łódź Fabryczna. W tym miejscu tradycja łączy się z nowoczesnością i innowacją – wszystko dzięki właściwej rewitalizacji znajdujących się tam historycznych obiektów.

Odnowiona okolica ma łączyć w sobie kilka różnych funkcji – prężnie rozwijają się tu zarówno obiekty kulturalne, jak i biznesowe. Potencjał Nowego Centrum Łodzi dostrzegli również deweloperzy – dzięki temu to właśnie w centrum miasta powstają najbardziej ekscytujące inwestycje mieszkaniowe.

Spośród nich wyróżnić warto nowoczesne Osiedle Primo realizowane przez polskiego dewelopera Profbud w ramach inwestycji osiedlowych w Łodzi, które można znaleźć na stronie https://www.profbud.info/mieszkania-lodz

Wyjątkowy budynek ma zostać oddany do użytku mieszkańców w I kwartale 2024. To aż 110 stylowych mieszkań w układach od jednego do pięciu pomieszczeń. Wyjątkowa lokalizacja zapewnia maksymalną funkcjonalność i skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. Do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane także lokale użytkowe ze sklepami i punktami obsługi. To wszystko utrzymane w stylistyce historycznej Łodzi – naturalnie spajające się z otoczeniem Nowego Centrum Łodzi.

Źródła:
https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/najdrozsze-miasta-do-zycia-w-polsce-oto-specjalny-ranking,315732.html
https://www.nbp.pl/

Artykuł partnera

Podziel się: