laboratorium szpital fot. pixabay

Lockdown dla poszczególnych powiatów?

Już podczas konferencji prasowej 27 lutego minister zdrowia Adam Niedzielski przyznał, że taka ewentualność również była rozważana, jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zostały podjęte. Czy teraz to się zmieni?

Obecnie, od 27 lutego, dodatkowe obostrzenia obejmują województwo warmińsko-mazurskie, gdzie jest wyjątkowo dużo zakażeń. Tymczasem, jak podaje portal bezprawnik.pl, rząd zastanawia się nad wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń w województwach pomorskim i lubuskim, gdzie również pogarsza się sytuacja epidemiczna. I rozważane jest wprowadzanie obostrzeń w poszczególnych powiatach, o czym rzecznik rządu mówił w dzisiejszym “Tłicie” Wirtualnej Polski. Ale to będzie zależało od zakażeń i żadne decyzje jeszcze nie zostały podjęte.

Jednak, jak zwraca uwagę bezprawnik.pl, ten pomysł ma pewne wady. Bo jak zapobiec przemieszczaniu się mieszkańców powiatu z ograniczeniami do drugiego, w którym one nie obowiązują? I nawet nie chodzi o wyprawy do sklepów czy wyjazdy towarzyskie, ale wyjazd na przykład do pracy. I w ten sposób koronawirus nadal będzie się rozprzestrzeniał.

Ale z kolei podział na powiaty pomógłby niektórym przedsiębiorcom. Może więc jednak warto rozważyć takie rozwiązanie.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze