Likwidacja przejścia dla pieszych w Poznaniu. “Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym”

Bukowska, przejście przez jezdnię fot. ZDM

Jedno z przejść dla pieszych przez ulicę Bukowską, przy galerii King Cross Marcelin, zostanie zlikwidowane. “Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym” – jak informuje Miejski Inżynier Ruchu.

Na wysokości King Crossa Bukowska ma po dwa pasy ruchu w każdą stronę i trzy przejścia dla pieszych: w pobliżu wylotu ulicy Prostej, skrzyżowania z Kolorową i przy wylocie Zgorzeleckiej. Zlikwidowane ma być to ostatnie przejście – jako jedyne tam nie ma sygnalizacji świetlnej i jest stosunkowo rzadko używane.

“Z uwagi na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa pieszym wprowadzone zostają zmiany dla pieszych na ul. Bukowskiej w rejonie działek ROD i Centrum King Cross Marcelin” – informuje MIR. – “W związku z sygnałami policji i przedstawicielami działkowców, że jest to miejsce niebezpieczne, Miejski Inżynier Ruchu zatwierdził zmianę organizacji ruchu polegającą na likwidacji niebezpiecznego przejścia. Mająca poprawić bezpieczeństwo decyzja zapadła po zasięgnięciu opinii Komisji Bezpieczeństwa Ruchu i analizie wypadkowości (miał tam miejsce m.in. wypadek ze skutkiem śmiertelnym)”.

Pieszym pozostaną dwa przejścia, przy wylocie Proste i przy wylocie Kolorowej. Oba z sygnalizacją świetlną, a więc bezpieczniejsze.

Źródło: ZDM

Podziel się: