Liczba zakażeń koronawirusem rośnie. Czy wrócimy do zamrażania gospodarki?

Jadwiga Emilewicz 4
– Na razie nie ma takich planów – zapewniła w Polsat News wicepremier Jadwiga Emilewicz. Jednak przypomniała, że nadal obowiązują pewne ograniczenia i należy się do nich stosować.

Liczba zakażeń zamiast maleć – rośnie, w dodatku na Śląsku, czyli tam, gdzie zarządzono masową akcję testowania i zapobiegania zakażeniom koronawirusem. A jednak nie udało się tam zahamować wzrostu zakażeń i rząd podjął dziś decyzję o zamknięciu części kopalń, jak informowaliśmy.

Jednak wicepremier zapewnia, że na dziś nie ma planów powrotu do zamrażania gospodarki. Wzrost zachorowań dotyczy tylko dwóch województw: Mazowsza, gdzie zawsze był wysoki, oraz właśnie Śląska. Jej zdaniem nie miałoby to sensu, skoro w pozostałych regionach kraju zachorowań zdecydowanie ubywa, a epidemiolodzy od początku pandemii podkreślali, że zakażenia w zamkniętych ogniskach, takich właśnie jak domy pomocy społecznej, szpitale czy kopalnie, należy traktować odrębnie i walczyć z nimi inaczej niż z pozostałymi przypadkami.

Jadwiga Emilewicz podkreśliła jednak znaczenie przestrzegania rządowych zaleceń, jeśli chodzi o pandemię. Nadal powinniśmy przestrzegać dystansu społecznego, stosować maseczki w sklepach i miejscach zamkniętych i jak najczęściej myć oraz dezynfekować ręce.

el

Podziel się: