Mariusz Kamiński z prezydentem Dudą fot. gov. pl

Lewica zapowiada wotum nieufności dla Mariusza Kamińskiego

Złożenie wniosku o wotum nieufności dla Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA, ministra koordynatora służb specjalnych, byłego szefa CBA, zapowiadają politycy Lewicy. Powodem są oskarżenia, które padły z ust Tomasza Kaczmarka, byłego agenta CBA.

W reportażu “Superwizjera” TVN24 Tomasz Kaczmarek opowiedział o tym, jak Mariusz Kamiński i jego ówczesny zastępca Maciej Wąsik wywierali na niego naciski każąc kłamać w sprawie prowadzonej wówczas przez CBA operacji dotyczącej rzekomej willi Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. To Kaczmarek miał stworzyć przeświadczenie, że willa w Kazimierzu Dolnym należy do prezydenta i jego żony. Tak kazali mu szefowie.

Klub Lewicy zamierza również z tego powodu zawiadomić prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez Kamińskiego, Wąsika i Kaczmarka, jak podaje portal Onet. pl. Taką decyzję podał na niedzielnym briefingu Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy. Jego zdaniem gdy jest podejrzenie, że szef MSWiA i koordynator służb specjalnych może być szefem zorganizowanej szajki fabrykującej dowody, by niewinnych ludzi wsadzać do więzień – to sprawą bezdyskusyjnie powinna się zająć prokuratura. Lewica nie będzie bezczynnie patrzeć na łamanie prawa.

Partia rządząca odpiera zarzuty podważając wiarygodność Tomasza Kaczmarka i przypominając, jak “brylował w mediach opowiadając o szczegółach akcji”. Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, nazwał go “karierowiczem bez sumienia” i zasugerował, że “agent Tomek” zmienił front, gdy usłyszał zarzuty dotyczące oszustw finansowych.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze