Stop przemocy LGBT fot. Wojtek Lesiewicz

Letnia Akademia Równości. Działacze Stonewall będą jeździć po Polsce i “obalać mity na temat społeczności LGBT+”

Siedem miejscowości mają odwiedzić aktywiści grupy Stonewall w ramach Letniej Akademii Równości. Ideą jest promowanie równości.

Ostrów Wielkopolski, Świdnica, Sandomierz, Biała Podlaska, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg – to właśnie te miejscowości odwiedzą pomiędzy 5, a 11 sierpnia działacze. Wybór jest nieprzypadkowy. W żadnym z tych miast nigdy nie odbył się Marsz Równości.

Teraz “delegacja” grupy Stonewall ma rozmawiać i przekonywać do zmiany tego stanu rzeczy. – Naszym celem jest promowanie rzetelnej wiedzy na temat społeczności LGBT+ i równości. Chcemy dotrzeć do miejsc, w których nie odbywają się jeszcze żadne wydarzenia o tematyce LGBT+. Wierzymy, że spokojna rozmowa jest w stanie przełamać szkodliwe stereotypy i wzmocnić świadomość problemów i postulatów gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych – tłumaczą działacze na swoim profilu na facebooku.

Letnia Akademia Równości jest wspierana przez Sprite i wpisuje się w ich kampanię “Niech gadają. Żyj rześko.” Firma jest znana ze wspierania środowisk LGBT+ i walki z dyskryminacją.

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze