Leszno: Władze miasta organizują konkurs dla płacących podatki. Można wygrać laptop!

Miasto ogłasza konkurs dla osób, które zaktualizują w urzędzie skarbowym dane podatnika podając miejsce zamieszkania w Lesznie. Będzie można wygrać m.in. rower, elektryczną hulajnogę czy laptopa

Dlaczego to ważne dla miasta?
„Podatek dochodowy PIT nie zostaje przekazany w całości do Skarbu Państwa – tłum,aczą włodarze Leszna. – „Jego spora część trafia do budżetu gminy, w której mieszka podatnik. W Lesznie w 2019 roku była to kwota ponad 110 milionów zł. Jest to aż 30 proc. ogółu dochodów miasta. Średnio udział 1 podatnika wynosi ok. 1 800 zł”.

Dlatego każdy podatnik jest ważny i dlatego leszczyński magistrat postanowił przekonać tych, którzy mieszkają w Leszeni, ale p[łacą podatek gdzie iondziej – by zaczęli go płacić tam, gdzie ich pieniądze zostaną wydane na poprawę jakości ich życia przez zainwestowanie w utrzymanie zieleni, ochronę środowiska, drogi i ścieżki rowerowe, kulturę i sport czy edukację dzieci i młodzieży. A przy okazji moga wygrać atrakcyjne nagrody: rower, hulajnogę elektryczną, laptop oraz udział w różnych atrakcjach w Lesznie.

Wystarczy zaktualizować miejsce zamieszkania w urzędzie skarbowym na formularzu ZAP-3, złożyć poprawnie zeznanie podatkowe PIT za rok 2019 w Urzędzie Skarbowym w Lesznie, wpisując swój adres zamieszkania w Lesznie, wypełnić formularz konkursowy, a w nim zaproponować hasło promocyjne dla kolejnych akcji dotyczących rozliczania podatku PIT.

Autorzy prac wybranych przez komisję konkursową będą musieli tylko potwierdzić, że złożyli wniosek ZAP-3 i będą mogli cieszyć się nagrodą. Zgłoszenia w konkursie należy składać w terminie od 1 do 15 maja w Urzędzie Miasta Leszna, ul. K. Karasia 15, lub poprzez adres mailowy [email protected].

UM Leszno, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: