Ciężarówka z drewnem, kontrola fot. ITD

Leszno: Wiózł drewno samochodem bez przeglądu technicznego

Funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali samochód wiozący drewno. I okazało się, że ciężarówka nie ma aktualnych badań technicznych. Przewoźnikowi grozi kara 4500 zł.

4 lutego w punkcie wagowym na drodze krajowej numer 32 w Granowie patrol z leszczyńskiego oddziału ITD zatrzymał do kontroli zespół pojazdów należący do jednego z polskich przewoźników. Ciężarówką z naczepą wykonywany był krajowy transport drogowy drewna. Stwierdzono naruszenia przepisów związanych z wykonywaniem przewozu drogowego pojazdem nieposiadającym aktualnego okresowego badania technicznego potwierdzającego jego zdatność do ruchu drogowego. Poza tym naruszony został obowiązek terminowego pobierania danych z tachografu. Samochodowi ciężarowemu jak i naczepie ważność badań technicznych skończyła się 8 stycznia tego roku.

Za te naruszenia z ustawy o transporcie drogowym zostało wszczęte wobec przedsiębiorcy postępowanie administracyjne, które zagrożone może być karą 4.500 złotych. Z kolei osoba zarządzająca transportem w firmie może zapłacić 200 złotych kary w podobnym postępowaniu. Dowody rejestracyjne pojazdu i przyczepy zostały zatrzymane.

ITD, el