Leszno: Wigilia dla bezdomnych i samotnych

Wigilia dla samotnych fot. UMLeszno
Były jasełka, wspólna modlitwa i życzenia świąteczne dla wszystkich. W Miejskim Ośrodku Kultury o godzinie 14 zasiedli do wigilii bezdomni i samotni leszczynianie. Przyszło ponad 150 osób.

Jasełka wystawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 12, były też kolędy – zaśpiewał je zespół z parafii św. Mikołaja – i Betlejemskie Światełko Pokoju, które przynieśli harcerze. Potem wszyscy zasiedli do świątecznej kolacji, którą przygotowało bardzo wiele osób: organizacje pozarządowe, wolontariusze, parafie, Schronisko dla Bezdomnych oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Potraw co roku jest więcej niż 12 dzięki hojności sponsorów, którzy dosłownie do ostatniej chwili potrafią dowozić gotowe dania i słodycze. Co roku jednak zawsze jest barszcz, kapusta z grzybami i pierogi.

Każdy uczestnik wigilii dla osób samotnych i bezdomnych otrzyma świąteczną paczkę, w której – dzięki hojności sponsorów i ludzi dobrej woli – będą produkty żywnościowe, ale też bielizna, skarpety, rękawiczki, czapki, szale. Nikt nie wyjdzie z wieczerzy z pustymi rękoma. W Boże Narodzenie każdy zasługuje na odrobinę serdeczności i ludzkiej życzliwości. Na wigilię zapraszamy wszystkich, którzy nie mogą liczyć na ciepło rodzinnego domu. Każdy zostanie tu przyjęty i ugoszczony.

UM Leszno, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: