Leszno: Sprawca pobicia kobiety markecie usłyszał zarzuty

policja fot. policja
Znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej oraz spowodowanie uszkodzenia ciała – takie zarzuty usłyszał mężczyzna, który w leszczyńskim markecie uderzył kobietę. Dostała w twarz za to, że zwróciła mu uwagę na brak maseczki.

Zdarzenie miało miejsce 10 kwietnia. Jak widać na nagraniu opublikowanym przez media, kobieta mówi coś do mężczyzny, a on uderza ją w twarz tak, że aż się przewraca. Na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się policja, przesłuchana została sama uderzona, która wyjaśniła, że zwróciła mężczyźnie uwagę na brak maseczki, a on w odpowiedzi ją uderzył.

Damski bokser także już został przesłuchany przez policję – jak informuje Onet.pl, ma 48 lat i jest mieszkańcem Leszna. Usłyszał trzy zarzuty: znieważenie kobiety wulgaryzmami, naruszenie jej nietykalności cielesnej poprzez uderzenie w tył głowy i spowodowanie lekkiego uszkodzenia ciała poprzez uderzenie pięścią w twarz.

Jak podkreślają policjanci, sytuacje mężczyzny pogarsza fakt, że tego wszystkiego dopuścił się z błahego powodu i okazując lekceważenie porządku prawnego. Dodatkowo został ukarany mandatem za brak maseczki.

Mężczyzna jest poddany policyjnemu dozorowi i ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Za przestępstwa wymienione w zarzutach grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: