kontrolowana wywrotka fot. WITD

Leszno: Przedsiębiorca trafił do sądu. Grozi mu ponad 15 tys. zł kary

Wysypujący się piasek z ciężarówki, przeładowane samochody – i brak reakcji na wyniki czterokrotnych kontroli Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego. Teraz właściciel pojazdów może zostać ukarany grzywną w wysokości 15 500 zł.

Inspektorzy WITD aż cztery razy kontrolowali samochody tego konkretnego przedsiębiorcy w ciągu ostatnich trzech miesięcy – i za każdym razem stwierdzali łamanie przepisów.

Podczas ostatniej kontroli, 30 sierpnia, stwierdzili, że z pojazdu czteroosiowej wywrotki typu wanna, zatrzymanego na drodze S5, osypywał się piasek, bo ładunek był nieodpowiednio zabezpieczony. Ponadto zważenie samochodu wykazało, że że całkowita masa samochodu wynosiła 42,6 tony – a dopuszczalna 32 tony. Oprócz przekroczenia normy o 10,6 t samochód przekroczył też nacisk na podwójnej osi napędowej o 7,3 t.

Ponieważ to już kolejne poważne naruszenie przepisów przez tego samego przedsiębiorcę, to zostanie wobec niego wszczęte postępowanie administracyjne i grozi mu kara pieniężna w wysokości 15.500 zł. na razie został ukarany kierowca – otrzymał mandat na 150 zł za naruszenie przepisów o przewozie ładunków sypkich.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze