Leszno: Propagował faszyzm i nawoływał do przemocy. Zatrzymała go policja

symbole nazistowskie fot. policja
20-latek na tablicach ogłoszeniowych, słupach, a nawet hydrantach przyklejał naklejki z symbolami faszyzmu i nawołujące do do przemocy wobec osób o odmiennej tożsamości seksualnej i płciowej. Grożą mu dwa lata więzienia.

Funkcjonariusze 11 lipca otrzymali informację, że w jednej z miejscowości gminy Rydzyna na tablicach ogłoszeniowych, słupach, a nawet hydrantach ktoś poprzyklejał naklejki propagujące faszyzm z nazistowskimi symbolami oraz nawołujące do przemocy wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej i płciowej z napisem “Popieram przemoc wobec LGBT”.

Propagowanie nazizmu jest karalne, tak samo jak nawoływanie do przemocy, dlatego funkcjonariusze z urzędu rozpoczęli śledztwo w tej sprawie.

Nie trwało ono długo. Już 15 lipca kryminalni zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Rydzyna, który według ich ustaleń odpowiadał za pojawianie się tych naklejek. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się podczas przeszukania domu 20-latka: znaleźli w nim wiele przedmiotów oraz elementów odzieży z symbolami i hasłami o treściach faszystowskich i rasistowskich. Natomiast w jego pokoju, w szufladzie szafki, policjanci znaleźli amunicję i pistolet gazowy, na których posiadanie 20-latek nie miał wymaganego zezwolenia.

Zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw związanych z nawoływaniem do nienawiści i pochwalania przemocy oraz posiadania bez zezwolenia broni palnej. Prokuratura zadecydowała o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru. Grozi mu do 2 lat więzienia.

KWP

Podziel się: