Akcja policja 1 fot. KWP

Leszno: Prokuratura i władze marketu prowadzą dochodzenie w sprawie pobicia kobiety w sklepie

Władze marketu Kaufland poinformowały, że przeprowadzą wewnętrzne dochodzenie, by sprawdzić, czy pracownicy sklepu w Lesznie zareagowali właściwie na tę sytuację. Dochodzenie prowadzi też prokuratura.

Zdarzenie miało miejsce 10 kwietnia: mężczyzna uderzył stojąca obok niego w kolejce kobietę tak, że upadła. Zarejestrowała to kamera monitoringu, tak samo jak fakt, że nikt z obsługi sklepu nie zareagował.

Jak informuje Onet.pl, zgodnie z oficjalnym stanowiskiem sieci sklepów Kaufland prowadzone jest jest wewnętrzne postępowanie dotyczące zachowania pracowników. Czeka też na wyjaśnienia firmy ochraniającej sklep. Gdy będzie miała wszystkie dane – podejmie stosowne działania zaradcze, bo klienci są dla firmy najważniejsi.

Sprawą zajmuje się też prokuratura. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, wylegitymowali uczestników zajścia i świadków. Uderzona kobieta została już przesłuchana – powiedziała, że mężczyzna ją uderzył, bo zwróciła mu uwagę na brak maseczki. Jaka jest jego wersja wydarzeń – nie wiadomo, bo jeszcze nie został przesłuchany. Prokuratura w tej sprawie wszczęła postępowanie z urzędu.

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze