Leszno: Policja udaremniła handel podróbkami znanych marek

Podróbka, fot. policja
Ponad 100 produktów oznakowanych podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek usiłowała sprzedać jako oryginały 29-letnia mieszkanka Leszna. Teraz grozi jej do 2 lat więzienia.

Policjanci z Leszna zwalczający przestępczość gospodarczą zainteresowali się działalnością 29-letniej kobiety, która sprzedawała za pośrednictwem portali internetowych towary znanych światowych marek – a tak przynajmniej je reklamowała. Jak jednak ustalili policjanci, towar nie był markowy, ale podrobiony. W mieszkaniu kobiety znaleźli ponad 100 takich produktów posiadających podrobione znaki towarowe. Były to koszulki, bluzy, plecaki, spodnie, bielizna i buty.

Osobą prowadzącą nielegalną działalność okazała się 29-letnia mieszkanka Leszna. W leszczyńskiej komendzie usłyszała zarzut usiłowania wprowadzenia na jednym z portali społecznościowych do obrotu odzieży, toreb, plecaków, obuwia z podrobionymi znakami towarowymi. Jest to przestępstwo z art. 305 ust. 1 Ustawy Prawo własności przemysłowe,j za które grozi kara do 2 lat więzienia.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: