narkotyki fot. policja

Leszno: Narkotykowy gang rozbity – 6 osób aresztowanych

25 kg narkotyków i likwidacja laboratorium, w którym produkowano amfetaminę i zatrzymanie 6 osób. Leszczyńscy policjanci rozbili grupę zajmującą się przestępczością narkotykową.

W miniony weekend policjanci z Leszna zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu górowskiego, który posiadał blisko trzy kilogramy marihuany. Zabroniony susz miał w swoim samochodzie oraz w domu. Narkotyki schowane były w piwnicy, pod łóżkiem oraz na szafie. Z ustaleń policjantów wynikało, że 34-latek zakupił część narkotyków na terenie powiatu legnickiego.

Dlatego niemal jednocześnie policjanci kryminalni weszli na posesję jednego z mieszkańców powiatu legnickiego, gdzie w pomieszczeniu gospodarczym znaleźli z pełnym wyposażeniem: sprzętem laboratoryjnym, urządzeniami, dużymi ilościami zawiesin, cieczy, odczynników chemicznych oraz tabletek, z których pozyskuje się substancje psychotropowe. Wszystko wskazuje na to, że w pomieszczeniach prowadzona była produkcja metamfetaminy. Policjanci na miejscu przeprowadzili wielogodzinne oględziny, w których udział wzięli biegli z dziedziny chemii z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Na terenie posesji policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu legnickiego w wieku od 20 do 32 lat. Jeden z nich na widok policjantów próbował ukryć się w pobliskim zagajniku, jednak natychmiast został złapany. Okazało się, że miał przy sobie blisko kilogram metamfetaminy oraz był poszukiwany listem gończym – miał do odbycia ponad 3 lata więzienia za wcześniejszą działalność narkotykową.

W trakcie prowadzonego śledztwa niezbędne będzie przeprowadzenie badań zabezpieczonych substancji z udziałem biegłych, których wyniki mogą doprowadzić do rozszerzenia zarzutów podejrzanym o działalność produkcyjną substancji psychotropowych.

Obecnie wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. 1 września na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legnicy aresztował czterech podejrzanych na okres 3 miesięcy, a piąty pozostaje pod policyjnym dozorem. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

To jednak nie jedyne zatrzymania osób związanych z procederem narkotykowym w ostatnich dniach. Praca leszczyńskich kryminalnych i śledczych doprowadziła także do aresztowania 47-latka z Leszna, który na terenie posesji w gminie Lipno posiadał ponad 20 kg zabronionych substancji, środków psychotropowych oraz prekusora BMK stanowiących półprodukty do syntetycznej produkcji amfetaminy.

Ponadto śledczy wyjaśniają także okoliczności znalezienia przez policjantów na terenie jednej z ogrodowych działek blisko półkilogramowej paczki amfetaminy. W tym samym czasie posiadanie niewielkich ilości narkotyków leszczyńscy policjanci ujawnili przy kilku młodych mieszkańcach regionu, na terenie Boszkowa, Leszna i Rydzyny. Najmłodszy z nich miał 15 lat.

KMP Leszno, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze