fot. pixabay.com

Mimo że Urząd Miasta Leszna i miejskie spółki od lat wspólnie kupują prąd, by zakup był tańszy – to jednak w tym roku nawet przy tej metodzie za prąd zapłacą więcej. I to o prawie 30 procent.

Kilka lat temu leszczyński magistrat utworzył grupę zakupową liczącą obecnie 54 podmioty. To nie tylko urząd i miejskie spółki, ale także szkoły i przedszkola. Wszystkie wspólnie postanowiły kupować prąd, bo w dużej grupie zakupowej znacznie łatwiej wynegocjować korzystne warunki cenowe.

Grupa ogłosiła obecnie przetarg na dostawę energii elektrycznej na lata 2022-2023 i już widać po ofertach, że będzie musiała zapłacić znacznie więcej niż w latach poprzednich. Najtańszą ofertę złożyła spółka Elektra z Warszawy, ale i u niej cena jednej kilowatogodziny jest o 25,3 procent wyższa niż obecne ceny.

Z kolei oferta dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, gdzie także Elektra zaproponowała najkorzystniejsze ceny, jest wyższa od obecnej o 23,03 procent od obecnej. Natomiast dla Miejskiego Zakładu Oczyszczania najkorzystniejsza ofertę złożyła Enea – jej stawka jest wyższa od dotychczasowej aż o 28,9 proc.

Źródło: leszno24.pl