zatrzymany fot. policja

Leszno: Miał 4 promile alkoholu. I chciał prowadzić samochód

Ponad 4 promile alkoholu w organizmie miał kierowca citroena ujęty przez dwóch świadków. Pracownicy pobliskiej budowy uniemożliwili mu jazdę samochodem. 50-latek niedawno stracił uprawnienia za podobne przestępstwo.

15 lipca br. około godz. 9.30 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zostali wezwani w miejsce obywatelskiego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

Do zatrzymania doszło w Lesznie na ul. 55 Pułku Piechoty. Dwóch pracowników pobliskiej budowy zauważyło nietrzeźwego, słaniającego się na nogach mężczyznę, który wsiada za kierownicę citroena stojącego na znajdującym się wzdłuż jezdni parkingu. Kierowca odpalił samochód i zaczął wycofywać, aby włączyć się do ruchu. Mężczyźni na ten widok natychmiast podbiegli do pojazdu i wyjęli ze stacyjki kluczyki, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę, jednocześnie powiadamiając policję o zaistniałej sytuacji.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali kompletnie pijanego mężczyznę siedzącego na przydrożnym trawniku, którego „pilnowali” świadkowie nieodpowiedzialnej jazdy.

Po przebadaniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. Policjanci mieli trudności, żeby wprowadzić go do radiowozu. W citroenie znajdowały się puste butelki po piwie oraz wypełnione alkoholem.

Mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze ustalili, że tym nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 50-letni mieszkaniec Leszna. Podczas sprawdzeń w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna niedawno stracił prawo jazdy za popełnienie podobnego przestępstwa.

Policja ze swojej strony bardzo dziękuje mężczyznom, którzy przyczynili się do udaremnienia jazdy pijanego kierowcy i nie wykluczone, że zapobiegli tragedii na drodze.

KMP Leszno, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze