Leszno: Kierowca porsche zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych. Wychodzi z aresztu

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Kierowca porsche z Leszna, o którym w lipcu usłyszała cała Polska wychodzi z aresztu. Mężczyzna został skazany na rok więzienia, ale do zakładu sam się będzie musiał stawić.

Przypomnijmy – do zdarzenia doszło 23 lipca 2019 roku w Lesznie. Kobieta przechodziła przez przejście dla pieszych, kiedy ze stojącego na światłach porsche wyszedł kierowca, a następnie ją zaatakował. Zdezorientowana poszkodowana chciała go następnie zatrzymać, rzucając się na maskę auta. To go nie powstrzymało przed ruszeniem.

Sprawą natychmiast zainteresowała się policja, która opublikowała nagranie ze zdarzenia oraz rozpoczęła poszukiwania kierowcy porsche.

Mimo ukrywania się pod innym nazwiskiem, policjanci stosunkowo szybko namierzyli mężczyznę odpowiedzialnego za atak na mieszkankę Leszna. Został on zatrzymany, a następnie tymczasowo aresztowany.

Dzisiaj odbył się proces w tej sprawie. Oprócz zarzutów związanych z wydarzeniami z Leszna, zatrzymany Michał N. został oskarżony też o próbę usiłowania rozboju oraz wymuszenia z jednej z firm. Kierowca porsche został ostatecznie skazany na rok więzienia. Jednocześnie wypuszczono go z aresztu, w którym przebywał od momentu zatrzymania. Do zakładu karnego stawi się samodzielnie. Dodatkowo mężczyzna będzie musiał wypłacić 8 tys. złotych zadośćuczynienia dla kobiety, którą zaatakował na przejściu dla pieszych oraz 15 tys. złotych dla właściciela firmy, od której miał próbować wymusić pieniądze.

Źródło: Głos Wielkopolski

Podziel się:

Ostatnio dodane: