Leszno: Janusz Korwin-Mikke chce likwidacji świadczeń socjalnych

Janusz Korwin-Mikke w Poznaniu Konfederacja
Zdaniem lidera Konfederacji świadczenia socjalne sprawiają, że ludziom nie chce się pracować, dlatego nie powinno ich być. – Nic tak nie uczy ludzi pracy jak głód – powiedział.

Jak informuje TVP.info poseł Konfederacji podczas spotkania z leszczyńskimi wyborcami mówił też o swojej nienawiści do socjalizmu, który zabiera pracującym i daje jako socjal tym, którzy nie pracują, a także o swoim przekonaniu, że wolność powinna być podstawowym prawem. I to wolność absolutna, czyli taka, gdzie chcący jechać do kraju, w którym panoszy się zaraza, będą mogli to zrobić, chcący zaćpać się na śmierć – nie będą mieli problemów z dostępem do narkotyków.

To wszystko zamierza zapewnić jego partia, jeśli dojdzie do władzy, łącznie z likwidacją świadczeń socjalnych, ponieważ, jak powiedział, dobrobyt pochodzi z pracy, więc to ciężko pracujący i wykształceni powinni mieć dobrze, a lenie powinni mieć źle. Jeśli będą wiedzieli, że nie mogą liczyć na żadną pomoc, to szybko zaczną pracować, bo nic tak nie uczy ludzi pracowitości jak głód.

Przed Januszem Korwinem-Mikke jeszcze spotkania z mieszkańcami Kępna, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza.