Leszno: Grzegorz Rusiecki w prawyborach nie poprze Jacka Jaśkowiaka

Grzegorz Rusiecki , otwarcie biura w Lesznie fot. FB
Poseł KO powiedział dziś oficjalnie w Lesznie, podczas inauguracji działalności swojego biura, że zamierza poprzeć Małgorzatę Kidawę-Błońską, chociaż Jacka Jaśkowiaka zna i bardzo ceni.

Zdaniem Rusieckiego Kidawa-Błońska jest nie tylko najlepszą kandydatką, ale też jedyną, która ma szanse na zwyciężenie kandydata Prawa i Sprawiedliwości oraz zostanie prezydentem RP. Ogromne znaczenie ma tu, jego zdaniem, rozpoznawalność wicemarszałkini i to, że znana jest jako osoba zawsze dążąca do porozumienia. Ona sama zresztą deklaruje, że prezydentem Polski powinna być osoba, która łączy i buduje, a nie która dzieli i niszczy.

Czy jednak nie przeszkodzi jej to, że jest kobietą? Elektorat wykształcony uważa to za jej atut, ale już bardziej konserwatywni Polacy, nawet wyborcy KO, mogą mieć z tym problem. Zdaniem Grzegorza Rusieckiego jednak płeć w tym konkretnym przypadku może być tylko atutem, bo Polska już dojrzała do tego, by ster oddać w damskie ręce.

Nie bez znaczenia jest tez fakt, że to Małgorzata Kidawa-Błońska jest osoba bardziej rozpoznawalną w kraju niż Jacek Jaśkowiak, a w dodatku, będąc posłanką a nie prezydentem dużego miasta, ma więcej czasu dla swojej kampanii wyborczej.

Czy przewidywania posła Rusieckiego się sprawdzą – dowiemy się 15 grudnia, kiedy zostaną podane wyniki prawyborów prezydenckich w Platformie Obywatelskiej.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: