Leszno: Dziewczynka na hulajnodze elektrycznej potrącona przez samochód. Na przejeździe rowerowym

radiowóz fot. policja

12-letnia dziewczynka jadąca na hulajnodze elektrycznej została potrącona przez samochód, gdy przejeżdżała przez ulicę Unii Europejskiej. Kierująca samochodem 18-latka wymusiła pierwszeństwo. Dziewczynkę zabrano do szpitala.

Wypadek miał miejsce około godziny 17.00 na wyznaczonym przejeździe rowerowym. Potrącona dziewczynka weszła na przejazd w towarzystwie dwóch koleżanek na rowerach, gdy wjechała w nie 18-latka prowadząca renault clio. 12-latka ma uraz nogi, została zabrana do szpitala. Jej koleżankom nic się nie stało.

Z ustaleń policji wynika, że 18-latka kierująca renault clio, która jechała od Grzybowa w stronę ronda Roszarnia, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dziewczynce na hulajnodze, która prawidłowo korzystała z przejazdu rowerowego.

Funkcjonariusze apelują do kierowców o większą ostrożność w tym rejonie miasta. Ulica Unii Lubelskiej jest ruchliwa, a znajdujące się obok park przyciąga wielu młodych ludzi, często na rolkach i hulajnogach. Dlatego w okolicach przejść i przejazdów przez tę ulicę trzeba zachować szczególną ostrożność – i zdjąć nogę z gazu.

Źródło: elka.pl

Podziel się: