dzielnicowi ze Święciechowy fot. policja

Leszno: Dzielnicowi ze Święciechowy uratowali życie mężczyźnie

Policjanci podczas patrolu zauważyli biegnącą chodnikiem i krzyczącą, zrozpaczoną kobietę. Gdyby nie ich pomoc, ta historia zakończyłaby się tragicznie.

Zdarzenie miało miejsce 21 stycznia, tuż po 12.30. Policjanci, sierżant sztabowy Michał Zblewski i sierżant sztabowy Mariusz Wróblewski, widząc biegnącą, wysiedli z samochodu i zatrzymali ją dopytując, co się stało.

Okazało się, że jej niepełnosprawny 68-letni brat, poruszający się na wózku inwalidzkim, zakrztusił się podczas jedzenia obiadu, a ona wybiegła szukać pomocy.

Dzielnicowi natychmiast wbiegli do mieszkania i zauważyli nieprzytomnego mężczyznę na wózku, z sinym kolorem skóry. Natychmiast zadzwonili do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które wysłało tam karetkę. Czekając na nią dzielnicowi, instruowani przez ratownika medyczne, rozpoczęli ratowanie mężczyzny: usunęli resztki jedzenia z ust, zastosowali chwyt Heimlicha, a później położyli go na podłodze w pozycji bocznej poklepując między łopatkami, żeby wykrztusił jedzenie.

Udało im się: mężczyzna odzyskał przytomność i zaczął głębiej oddychać, a jego skóra odzyskała normalny kolor. Gdy przyjechało pogotowie, medycy zbadali mężczyznę i uznali, że jest już w dobrej kondycji i może pozostać w domu pod opieką siostry.

KWP

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze