Rafał Trzaskowski 12 fot. S. Wąchała.

Leszno: Czy tu odbędzie się debata prezydencka?

Prezydent Andrzej Duda nie wyraził zgody na debatę w TVN – w zamian zaprosił Rafała Trzaskowskiego na debatę z TVP do Końskich. Kandydat KO zapowiedział już, że do Końskich nie przyjedzie, ale zaprasza prezydenta Dudę na debatę do… Leszna.

Jak podaje Onet.pl, Rafał Trzaskowski wyjaśnił, że nie pojedzie do Końskich, bo TVP nie organizuje debat, ale ustawki pod jednego kandydata. Ponieważ już na jednej takiej był, to uważa, że wystarczy. Wszyscy mogli posłuchać, jakie pytania zadawano kandydatom i który był faworyzowany przez TVP. Dlatego zaprosił prezydenta Andrzeja Dudę na debatę prezydencką do Leszna. Rozpocznie się o 20.30 i będzie miała formę “areny prezydenckiej”. Kandydaci będą odpowiadali na pytania dziennikarzy, będą także zadawać pytania sobie nawzajem.

Poseł Cezary Tomczyk opublikował szczegóły debaty na Twitterze, poinformował też, że zaproszenia poszły już do mediów, tak z prawej, jak z lewej strony – dostały je między innymi redakcje TVN, Polsatu, TVP, Onetu, WP, wPolityce, PAP, Radia Zet, RMF FM, TOK FM, “Rzeczpospolitej”, “Gazety Wyborczej”, “Do Rzeczy” i wielu innych. Jak podkreślił poseł Tomczyk, im więcej tym lepiej, organizatorzy są otwarci na wszystkie media.

Czy prezydent Duda przyjmie zaproszenie – nie wiadomo.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze