Leszno: Chcesz służyć w WOT? Zgłoś się do… headhunterów

Terytorialsi 12WBOT fot. DWOT
Chcesz rozpocząć służbę w WOT ale obawiasz się biurokracji? To właśnie dla takich osób powstał Mobilny Zespół Rekrutacyjny. Headhunterzy ułatwią także zadanie tym, którzy nie mają czasu lub możliwości, by dotrzeć do właściwego dla nich WKU.

Headhunterzy z 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej mają wspomóc proces naboru kandydatów do służby w najmłodszym rodzaju sił zbrojnych. Udzielą wszystkich informacji dotyczących wstąpienia w szeregi terytorialsów oraz pomogą osobom zainteresowanym wypełnić wniosek o powołanie do służby.

Koncepcja stworzenia zespołów rekrutacyjnych w Wojskach Obrony Terytorialnej wzorowana jest częściowo na modelu stosowanym m.in. w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Terytorialsi-rekruterzy, działając w obrębie swoich województw i powiatów, będą mogli łatwiej wyszukać osoby rzeczywiście zainteresowane służbą.

Wszyscy rekruterzy w WOT, to żołnierze – ochotnicy. Odbyli odpowiednie szkolenie, podczas którego poznali wymagania formalno-prawne, jakie powinien spełnić kandydat do służby wojskowej, przepisy z zakresu ochrony danych osobowych oraz ustawy o powszechnym obowiązku obrony. Ich zadaniem jest wyszukiwanie kandydatów m.in. podczas spotkań
z uczniami szkół średnich lub członkami organizacji proobronnych. Z osobami zainteresowanymi umawiają się na spotkanie, a następnie pomagają wypełnić odpowiednie dokumenty o powołanie do wojska. Kandydaci dostarczają rekruterom kopie materiałów poświadczających zdobyte uprawnienia i wykształcenie. Następnie zebrany komplet dokumentów przekazywany jest do właściwych terytorialnie wojskowych komend uzupełnień.

– Sam do WOT wstąpiłem za namową znajomych – opowiada szeregowy Marcin Mrówka, obecnie jeden z headhunterów. – Duży wpływ na moją decyzję miał fakt, że można bezproblemowo łączyć służbę wojskową z życiem prywatnym i pracą zawodową. Będąc rekruterem mam możliwość zapoznać przyszłych żołnierzy z warunkami służby i ułatwić im proces wstąpienia do wojska. To duża wygoda, kiedy nie trzeba szukać informacji na własną rękę, tylko można telefonicznie umówić się z żołnierzem, który przyjedzie, odpowie na wszystkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości. Szkoda, że ja nie miałem możliwości skorzystania z pomocy żołnierzy z MZR kiedy wstępowałem do WOT.

Jeśli ktoś w tej chwili myśli o wstąpieniu w szeregi wielkopolskich terytorialsów, to najlepiej już teraz skontaktować się z rekruterami. Kolejne szkolenie podstawowe rozpocznie się w Lesznie 2 października. Wszystkich niezbędne informacje uzyskać można pod numerami telefonów:
MOBILNY ZESPÓŁ REKURUTACYJNY 12WBOT
szer. Marcin MRÓWKA tel. 796 700 883
szer. Anna SZYMANIAK tel. 603 727 229
szer. Patryk KRAJEWSKI tel. 669 411 620

12WBOT, el

Podziel się: