Leszno: Były prezes Polonii Leszno skazany. Molestował chłopca

policja fot. Sławek Wąchała
Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał Krzysztofa K. byłego prezesa Polonii Leszno na trzy lata i dwa miesiące bezwzględnego więzienia.

Krzysztof K. to były prezes Polonii Leszno, a wcześniej dyrektor jednego z Domów Dziecka w Lesznie. Miał on molestować jednego z chłopców, którymi miał się opiekować podczas obozu w Pucku. Na jego telefonie znaleziono również zdjęcia obnażonych dzieci. Jak tłumaczył sędzia Przemysław Wita zdjęcia przedstawiały obnażone dzieci podczas snu. Świadkowie potwierdzili, że dzieci te brały udział w obozach, na których przebywał Krzysztof K.

Prokuratura zarzucała oskarżonemu, że molestował dwójkę chłopców, ale w przypadku jednego z nich nie znaleziono jednoznacznych dowodów potwierdzających winę Krzysztofa K, który swój wyrok będzie odbywał w specjalnym ośrodku terapeutycznym dla sprawców przestępstw na tle seksualnym.

Oprócz tego Krzysztof K. po odbyciu kary nie będzie przez pięć lat mógł się kontaktować z dzieckiem, które molestował, ani zajmować stanowisk, które są powiązane z pracą z dziećmi (szkoły, obozy itp.). Musi też zapłacić 5 tysięcy złotych chłopcu, które molestował.

Oskarżonego nie było dzisiaj na sali sądowej. Obecnie przebywa w areszcie. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Radio Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: