zebranie plenarne Komisji Episkopatu Polski fot. KEP

Leszno: Biskup zakażony koronawirusem. Czy ci, których bierzmował, także?

Parafia pod wezwaniem św. Józefa w Lesznie poinformowała o zakażeniu koronawirusem biskupa Grzegorza Balcerka. Sęk w tym, że biskup udzielał w tej parafii bierzmowania 15 października.

Nie wiadomo, czy bierzmowani i księża z tej parafii, którzy asystowali biskupowi, są zarażeni czy nie. Parafia wystosowała do wiernych komunikat w sprawie zakażenia biskupa Balcerka:
“W związku z tą informacją księża czekają na informację od sanepidu oraz dobrowolnie przeszli na kwarantannę. Przepraszamy za zaistniałą sytuację, mamy nadzieję, że nikt z Was, Drodzy Parafianie, nie ucierpi na zdrowiu. Pamiętamy o Was w modlitwie i prosimy o modlitwę w intencji księdza Biskupa i naszej”.

Parafia zapewnia też, że msze święte w niedzielę odbywają się normalnie dzięki księżom z innych parafii, którzy je odprawią. Czy bierzmowani się zarazili – okaże się w przyszłym tygodniu.

To kolejny dostojnik kościoła katolickiego z koronawirusem – w Wielkopolsce zakażony jest także arcybiskup Stanisław Gądecki, a prymas Polski Wojciech Polak, przebywa na kwarantannie z powodu kontaktu z zakażonym biskupem seniorem. Czy to efekt słynnego zdjęcia? Przypomnijmy, że 7 października na zebraniu plenarnym Komisji Episkopatu Polski wszyscy obecni biskupi zrobili sobie słynne zdjęcie bez maseczek i bez odstępów.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze