Leszek Miller stwierdził, że woli Tuska od Biedronia. “Jest politykiem międzynarodowego formatu”

Leszek Miller podczas wywiadu dla “Rzeczpospolitej” przyznał, że gdyby miał wybierać pomiędzy Robertem Biedroniem, a Donaldem Tuskiem, wybrałby tego drugiego.

Jest to dość zaskakujące ponieważ Miller jest politykiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który obecnie wchodzi w skład lewicowej koalicji z partią Razem oraz… Wiosną Roberta Biedronia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że koalicja planuje w wyborach prezydenckich wystawić właśnie Biedronia jako kandydata na prezydenta Polski.

Miller wolałby jednak głosować na kogoś innego. – Obstawiam Donalda Tuska. Nie ma dzisiaj bardziej kompetentnego i doświadczonego polskiego polityka, który mógłby być świetnym prezydentem. On zna warunki wewnętrzne, dwa razy wygrywał wybory w Polsce. Jest politykiem międzynarodowego formatu. Idealny kandydat na prezydenta. Gdybym miał wybierać, jeżeli chodzi o kandydata na prezydenta, między Biedroniem a Tuskiem, analizując ich przygotowanie merytoryczne, doświadczenie, umiejętności, to oczywiście głosowałbym na Tuska – brutalnie przyznał w rozmowie z “Rzeczpospolitą” polityk lewicy.

Leszek Miller wiosną kandydował do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej, w skład której wchodziły SLD; PO; Nowoczesna i PSL. Koalicja nie przetrwała w tej formule i SLD zdecydowało się tworzyć lewicowy blok wyborczy. Miller nie ukrywa, że preferował koalicję wszystkich ugrupowań opozycyjnych. – Błędem był rozpad Koalicji Europejskiej, bo te 7 pkt proc. było do nadrobienia (o tyle KE przegrała z PiSem w wyborach do Parlamentu Europejskiego – red.), zwłaszcza gdyby tę koalicję poszerzyć jeszcze o inne podmioty. Ale to już przeszłość. Wszystko jest otwarte. Zwycięstwo PiS nie jest przesądzone. Może się tak stać, że te trzy bloki, idąc do wyborów oddzielnie, łącznie otrzymają więcej mandatów niż PiS. Piłka w grze – stwierdził były premier.

To już kolejny raz kiedy Miller krytycznie ocenia swoich partyjnych kolegów i pomysł tworzenia lewicowej koalicji. Wcześniej europoseł z Wielkopolski wielokrotnie krytykował Wiosnę i jej lidera Roberta Biedronia.

Źródło: Rzeczpospolita

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze