Legia Warszawa vs Lech Poznań – zapowiedź meczu 15 kolejki

Jedną z najważniejszych rywalizacji w polskiej piłce nożnej w każdym niemal sezonie są spotkania Legii Warszawa z Lechem Poznań. To jedne z najbardziej utytułowanych drużyn w Ekstraklasie, które od dekad walczą o najważniejsze trofea w Polsce. Często mecze pomiędzy tymi drużynami okazują się decydujące w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć czy to w Ekstraklasie czy w Pucharze Polski, czy też w Superpucharze Polski.

Ponadto drużyny te z dumą reprezentują Polskę w europejskich pucharach. Nikogo więc nie dziwi, że rywalizacja pomiędzy drużynami ze stolicy Mazowsza i stolicy Wielkopolski nazywana jest często derbami Polski. Najbliższy mecz pomiędzy tymi drużynami odbędzie się na Stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie w niedzielę 12 listopada o godzinie 17:30.

Historia rywalizacji Legia Warszawa – Lech Poznań

Legia Warszawa z Lechem Poznań spotykały się dotychczas 142 razy – to jedna z najważniejszych rywalizacji w klubowej piłce w naszym kraju. Do tej pory 61 razy wygrywała drużyna „Wojskowych”, 43 razy zwyciężał „Kolejorz”, natomiast 37 razy mecze te kończyły się remisami. Stosunek bramowy wynosi 187 – 135 na korzyść Legionistów. Pierwszy mecz pomiędzy najbardziej utytułowanymi klubami z Warszawy i Poznania odbył się w sezonie 1948 i w Poznaniu wygrał ówczesny ZZK Poznań 5:4. Fakt, iż przez dekady bezpośrednie mecze pomiędzy „Wojskowymi” a „Kolejorzem” decydowały o najważniejszych trofeach w Polsce, sprawił, że rywalizacja ta nazywana jest „Derbami Polski”.

W czterech ostatnich sezonach Legia Warszawa z Lechem Poznań spotykały się w jedynie Ekstraklasie. W sezonie 2022/23 padły dwa remisy: na wiosnę w Warszawie 2:2, natomiast jesienią w Poznaniu 0:0. We wcześniejszym  sezonie 2021/22 w Poznaniu wiosną drużyny zremisowały 1:1, a jesienią w Warszawie 0:1 wygrał Lech Poznań. Z kolei sezon 2020/21 to remis w Poznaniu 0:0 w rundzie wiosennej Ekstraklasy oraz zwycięstwo Legii w Warszawie 2:1 w rundzie jesiennej. Natomiast w sezonie 2019/20 Ekstraklasy drużyny Legii i Lecha spotkały się aż trzykrotnie, co było spowodowane systemem rozgrywek z rundą mistrzowską. Dwa razy drużyny spotkały się w Poznaniu: w lipcu wygrał Lech 2:1, zaś w maju 0:1 Legia, wcześniej w rundzie jesiennej w październiku w Warszawie Legia wygrała 2:1.

Ostanie mecze i sytuacja w Ekstraklasie Legii i Lecha

24 września Legia pokonała w Warszawie 2:1 Górnika Zabrze. Następnie po zaciętym i pełnym emocji meczu „Wojskowi” 27 września zwyciężyli w 3:4 z Pogonią w Szczecinie. Kolejny mecz ligowy to porażka 1 października 2:0 z Jagiellonią w Białymstoku. 5 października Legioniści przegrali 1:0 z AZ Alkmaar na wyjeździe w Lidze Konferencji. Później 8 października przyszła porażka 1:2 w Warszawie z Rakowem Częstochowa. Z kolei 21 października dotkliwa porażka 4:0 ze Śląskiem we Wrocławiu. W trzeciej kolejce Ligi Konferencji Legia wygrała ze Zrinskjm Mostar 1:2 na wyjeździe i dzięki temu jest liderem grupy. Z kolei 29 października w Ekstraklasie Legia przegrała ze Stala Mielec u siebie 1:3. Aktualnie – na początku listopada – Legia znajduje się w górnej części tabeli, na szóstym miejscu i ma do rozegrania zaległy mecz.

Lech Poznań również znajduje się w czołówce tabeli Ekstraklasy, na początku listopada jest to trzecie miejsce. 23 września Lechici pokonali w Poznaniu Stal Mielec 2:1, z kolei 28 września również na swoim stadionie wygrali aż 4:1 z aktualnym mistrzem Polski – Rakowem Częstochowa. Jednak później przyszła dotkliwa porażka – w Szczecinie 1 października z Pogonią 5:0. Następnie Lech odniósł dwa zwycięstwa ligowe: 6 października w Poznaniu 4:1 z Puszczą Niepołomice, 21 października również w Poznaniu 3:1 z ŁKS-em Łódź. Kolejna dwa mecze ligowe to dwa remisy „Kolejorza”: 24 października 3:3 w Poznaniu z Jagiellonią Białystok i 28 października 1:1 z Cracovią w Krakowie.

Mecz Legia – Lech można obstawiać w Betcris!

Mecz Legia Warszawa – Lech Poznań możesz obstawiać na platformie Betcris. Wystarczy zarejestrować na stronie lub aplikacji mobilnej. Zakłady bukmacherskie Betcris to legalny polski bukmacher, który umożliwia obstawianie meczy online, a także śledzenie wyników, dostępne są też inne mecze Ekstraklasy i rozgrywek w Polsce, ligi europejskie, mecze pucharowe, reprezentacyjne, a także wiele innych dyscyplin sportowych. Gracze Betcris mogą odebrać atrakcyjne bonusy i skorzystać z promocji bukmacherskich – koniecznie zapoznaj się z ofertą Betcris!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej pod adresem www.betcris.pl na podstawie licencji (PS4.6831.1.2019) wydanej przez Ministra Finansów w dniu 19 grudnia 2019 r. na urządzanie zakładów wzajemnych – bukmacherskich przez sieć Internet na okres 6 lat. Hazard jest tylko dla osób pełnoletnich.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: