Reklama

Lech zagra dzisiaj ze Śląskiem

Lech Poznań na własnym stadionie podejmie będący w słabej dyspozycji Śląsk Wrocław Tadeusza Pawłowskiego. Dla Adama Nawałki będzie to pierwszy mecz na Stadionie Poznań pod wodzą trenera poznańskiego zespołu.

“Kolejorz” w poprzedniej kolejce w Krakowie grał z Cracovią i po beznadziejnej postawie przegrał z drużyną prowadzoną przez Michała Probierza 1:0 po bramce Mateusza Wdowiaka. Trener lechitów powiedział po tym spotkaniu, że po słabszej dyspozycji któregoś z piłkarzy nie będzie się wahał i postawi na kogoś innego, zwłaszcza, że kadra Lecha liczy około trzydziestupiłkarzy – jeśli będziemy wliczać do tego zawodników z akademii. Adam Nawałka na pewno będzie miał ciężki orzech do zgryzienia ustalając skład na mecz ze Śląskiem, bo w Krakowie ciężko było znaleźć graczy, którzy cokolwiek dobrego pokazali. Negatywnie z pewnością wyróżnił się Marcin Wasielewski, a także środkowi obrońcy: Vujadinovic oraz Janicki. Niezbyt dokładne zagrania z lewej strony defensywy słał Kostewycz, więc być może pojawi się szansa dla Piotra Tomasika.

– Wszyscy mamy świadomość, jak ważne są punkty i zwycięstwa. Naszym celem na najbliższe spotkanie jest zdobycie trzech punktów, które będą ważne szczególnie w kontekście rundy wiosennej. Chcemy aby różnice do czołówki były jak najmniejsze. Do tej pory było mało czasu na trening, więc staraliśmy się wszystko zbalansować. Chcemy progresu w grze, wprowadzamy cały czas korekty taktyczne. Z dnia na dzień nie da się wszystkiego poprawić, wprowadzić pełnej wizji gry – mówił trener Lecha, Adam Nawałka, cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Ślask Wrocław też nie spisuje się tak, jakby oczekiwali tego kibice, bo zajmuje słabe, 13 miejsce i ma tylko jeden punkt przewagi nad strefą spadkową. Ewentualna strata punktów może także pogrzebać posadę trenera Tadeusza Pawłowskiego. Media przed meczem w Poznaniu donoszą, że ewentualny następca jest już poszukiwany.

Piątkowy mecz będzie na pewno ciekawy, bo obie drużyny będą chciały udowodnić, że ich problemy są tylko chwilowe i szybko zamierzają powrócić na zwycięską ścieżkę.

 

Dodaj komentarz

avatar