Lech Poznań wypożyczył zawodnika. 19-latek będzie grał w Odrze Opole

fot. lechpoznan.pl / Przemysław Szyszka

Maksymilian Pingot, 19-letni obrońca Lecha Poznań, przez półtora roku będzie grał w pierwszoligowej Odrze Opole. Klub uznał, że młody zawodnik potrzebuje regularnej gry, żeby się rozwijać, a w Kolejorzu miałby problemy, żeby się przebić do pierwszego składu.

O wypożyczeniu poinformował Lech Poznań na swojej stronie. 19-latek, który pochodzi z Konina, ma spore doświadczenie, bo w rezerwach niebiesko-białych zagrał w dwóch poprzednich sezonach i w obecnym w 44 spotkaniach. Jest oceniany jako utalentowany środkowy obrońca, który jednak nadal musi się rozwijać. Do tego potrzebuje dalszej regularnej gry, tymczasem w swoim klubie ma sporą konkurencję: czterech bardzo doświadczonych stoperów.

W ocenie Tomasza Rząsy, dyrektora sportowego Lecha, młody zawodnik miałby problem, żeby się przebić do składu pierwszej drużyny, dlatego klub, by zapewnić mu dalszy piłkarski rozwój, zdecydował się na jego wypożyczenie do Odry Opole. Taką drogę przeszedł na przykład Jakub Moder, grający obecnie w Brighton. Jednak macierzysty klub Pingota zastrzegł sobie prawo skrócenia tego wypożyczenia w każdym z okienek transferowych.

Podziel się: