Lech Poznań straci najlepszego napastnika? Ishak może trafić do Włoch

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Włoski klub AC Monza, który właśnie awansował do Serie A, szuka wzmocnienia. Już gra tam były lechita, Christian Gytkjaer. Czy dojdzie do niego Mikael Ishak, najlepszy napastnik Kolejorza?

Jak informuje Interia, według szwedzkiej prasy AC Monza jest skłonny zapłacić Lechowi za oddanie najlepszego napastnika tyle, by klubowi to się opłaciło. Właścicielem klubu jest Silvio Berlusconi.

Kontrakt Ishaka wygasa w czerwcu 2023 roku i na razie nic nie wiadomo o jego ewentualnym przedłużeniu – a więc za rok zawodnik będzie mógł odejść do dowolnego klubu za darmo. A chętnych nie brakuje. Teraz Lech ma okazję na nim zarobić – ale gdyby się na to zgodził, straci najlepszego napastnika, a w obecnej sytuacji klubu i jego wynikach to chyba nie byłoby najlepsze rozwiązanie. Interia przypomina, że do AC Monza Gytkjaer trafił właśnie za darmo, po wygaśnięciu kontraktu z Lechem – a teraz jego nowy klub awansował do Serie A, i to pierwszy raz w historii.

AC Monza oferuje za Mikaela Ishaka 2,5 mln euro. A Kolejorz musi się zdecydować, czy stać go na utratę 2,5 mln euro – czy też raczej woli stracić napastnika, któremu za rok i tak wygasa kontrakt.

Podziel się: