Sprawdzanie zgód TCF
środa, 24 kwietnia, 2024

Lech – Cracovia: Pewne zwycięstwo Kolejorza

Lech Poznań pewnie pokonał u siebie Cracovie 2:0. Bramki dla Kolejorza strzelili Jevtić i Gytkjaer. Goście nie wykorzystali rzutu karnego.

Piłkarze Cracovii od pierwszych minut rzucili się do ataku, ale nie udało im się zaskoczyć podopiecznych Ivana Djurdevicia. Lechici przetrwali pierwsze ataki gości i szybko przejęli inicjatywę na boisku.

To dość szybko przełożyło się na prowadzenie. Tiba zagrał świetną prostopadłą piłkę do Kostevycha, ten dograł po ziemi w pole karne do wbiegającego tam Gytkjaera. Uderzenie tego ostatniego co prawda obronił Gostomski, ale przy dobitce Jevticia, były bramkarz Lecha, nie miał już szans.

Poznaniacy kontrolowali spotkanie i wydawało się, że pewnie wygrają. Wtedy jednak przypadkowo w polu karnym piłkę dotknął ręką Janicki. Do rzutu karnego podszedł Helik, ale jego uderzenie poleciało wysoko nad bramką.

To było jak zimny prysznic dla Lecha. Poznaniacy od początku drugiej połowy ponownie dominowali i kontrolowali spotkanie. Świetną okazję miał między innymi wprowadzony w drugiej połowie Amaral, ale Gostomski tego dnia prezentował się naprawdę dobrze.

Nerwowość pojawiła się dopiero w końcówce kiedy momentami Lech tracił kontrolę na boisku. Trwało to jednak chwilę. W 87′ minucie rozgrywający świetne zawody Gytkjaer wykorzystał idealne dośrodkowanie od Gajosa i przywrócił spokój w szeregach Kolejorza.

Lech może nie grał specjalnie porywająco, ale widać powolny progres w grze. Póki co wygląda to dość dobrze. Poznaniacy w dwóch meczach zdobyli komplet punktów. Kolejny test przed zawodnikami w czwartek, kiedy to przyjdzie im się zmierzyć w eliminacjach do Ligi Europy z Szachtiorem Soligorsk (w pierwszym meczu był remis 1:1).

Lech – Cracovia 2:0 (1:0)

Bramki: Darko Jevtić (20.), Christian Gytkjaer (87.)

Żółte kartki: Mihai Radut (84.) – Oleksii Dytiatiev (86.)

Lech Poznań: Jasmin Burić – Rafał Janicki, Thomas Rogne, Vernon De Marco – Maciej Makuszewski (90. Tymoteusz Klupś), Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Volodymyr Kostevych – Pedro Tiba (61. Mihai Radut), Darko Jevtić (69. Joao Amaral), Christian Gytkjaer

Cracovia Kraków: Maciej Gostomski – Kamil Pestka (70. Radosław Kanach), Oleksii Dytiatiev, Michał Helik, Diego Ferrareso – Jakub Serafin, Antonini Culina (46. Eladio Zorrilla Jimenez), Milan Dimun, Marcin Budziński (64. Sebastian Strózik), Javier Hernandez – Gerard Oliva

Strona głównaSportLech – Cracovia: Pewne zwycięstwo Kolejorza