Ławica odnotowała kolejny rekord. “Najlepszy maj w historii”

Port Lotniczy Poznań Ławica fot. PL Poznań Ławica

Ponad 241 tysięcy pasażerów – tylu skorzystało w maju z Portu Lotniczego Poznań Ławica. W porównaniu z ubiegłym rokiem to wzrost o 19 proc. “Jest wynik! Jest najlepszy maj dla POZ w historii!” – poinformowało lotnisko na swoim profilu społecznościowym.

“241 212 obsłużonych pasażerów! Dynamika ’23/’22 wynosi 19 proc.!” – czytamy na profilu Ławicy na Facebooku. Najpopularniejszymi kierunkami LCC (tanich linii lotniczych) okazały się Londyn (STN) i Londyn (LTN), to Dublin (DUB), Mediolan Bergamo (BGY), Alicante (ALC), Oslo Torp (TRF). 137 526 pasażerów oznacza wzrost w stosunku do maja ubiegłego roku o 7 proc.

Na liniach tradycyjnych najwięcej pasażerów z Poznania lata do Warszawy – w maju poleciało tam więcej pasażerów niż do Londynu Luton i niewielu mniej niż do Londynu Stansted… Tu obsłużono 36 097 pasażerów, co oznacza wzrost w stosunku do maja ubiegłego roku o 19 proc.

Z kolei loty czarterowe obsłużyły 67 243 pasażerów – tu mamy wzrost aż o 53 proc. w stosunku do maja ubiegłego roku. Najpopularniejszymi kierunkami były Antalya (AYT), Marsa Alam (RMF), Heraklion (HER), Hurghada (HRG), KOS (KGS).

Władze lotniska mają nadzieję, że miesiące wakacyjne przyciągną jeszcze więcej pasażerów – i wszystko wskazuje na to, że mogą mieć rację.

Podziel się: