Kwiatowe dywany w Poznaniu już powstają. Zobaczcie zdjęcia!

kwiatowy dywan 2023 fot. K. Adamska

Na trawniku w parku Mickiewicza stoją szeregi pojemników wypełnionych białymi, żółtymi i czerwonymi główkami tulipanów, a teren jest ogrodzony taśmą. Zaczęło się układanie Poznańskich Dywanów Kwiatowych.

Impreza odbywa się już po raz dziesiąty i tradycyjnie jej organizatorem jest Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Ogrodnictwa Oddział w Poznaniu przy pomocy studentów z Koła Naukowego Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. To właśnie oni 11 maja od rana, gdy tylko na miejsce dotarły pojemniki z główkami kwiatów, zaczęli układać wzór zaprojektowany przez mgr inż. arch. kraj. Agatę Walczak-Górkę, opiekunkę koła naukowego.

W tym roku na trawniku między placem Adama Mickiewicza a Teatrem Wielkim powstanie dywan przypominający o 30-leciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Znajdą się więc na nim najważniejsze atrybuty działalności jednostki: turbina wiatrowa, dom – symbol przyjaznych środowisku inwestycji, panele fotowoltaiczne, energia elektryczna czy woda – pompa ciepła.

Podziel się:

Ostatnio dodane: